• Zápis detí do MŠ Lubeník pre školský rok 2024/2025 bude prebiehať
      od 02.05.2024 do 15.05.2024 v pracovných dňoch v čase od 8.00 hod. do 14.00 hod.

K zápisu je potrebné doniesť rodný list dieťaťa, preukaz poistenca a občiansky preukaz.

Zápis je možné uskutočniť aj elektronickou formou, elektronická Žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie a potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa sú zverejnené na školskej webovej stránke v sekcii Dokumenty
      • Zápis do 1. ročníka sa bude konať 4. apríla 2024 v priestoroch školy v čase od 8.00-14.00. Rodič dieťaťa je povinný prihlásiť každé dieťa, ktoré od 01.09.2023 do 31.08.2024 dovŕšilo, resp. dovŕši 6. rok veku. Na zápis je potrebné doniesť občiansky preukaz a rodný list dieťaťa.

• Svetový deň povedomia o autizme

Rozmanitosť je našou silnou stránkou.

Kto sú autisti?

Autisti, to sú tie nevychované deti, ktoré namiesto pozdravu len zabučia a nikdy nepozerajú
                do očí.

Takto ich vidia mnohí.

Deti s autizmom majú problém nadväzovať vzťahy, socializovať sa a komunikovať o
                témach, ktoré sú pre iných zaujímavé, no pre nich nepochopené. Potrebujú špeciálne
                vzdelávanie a starostlivú celoživotnú výchovu.
                Autizmus však nie je choroba. Je to iba iný
                zmysel bytia, žitia. Celkovo iný spôsob vnímania sveta a vzťahov, najmä ich nepochopenie.

Som rada, že aj v našej základnej škole S. Tomášika s MŠ je miesto pre takúto skupinu detí.
                Učiť tieto deti je vždy veľká výzva. Avšak musím konštatovať, že neľutujem prácu a čas
                strávený s týmito deťmi. Sú pre nás všetkých nesmiernym obohatením, pretože nás učia
                vidieť svet nielen čierno- bielo, ale učia nás, že svet je pestrofarebný a rozmanitý. Je radosť
                pozerať

08apr
          • 22mar
            • Zápis do 1. ročníka

06mar
          • 15jan
            • Súťaž o fotovoltiku

Radi by sme sa na Vás obrátili so žiadosťou o pomoc v Súťaži o fotovoltiku pre školy prostredníctvom hlasovania na stránke Ekofondu SPP. Táto súťaž má pre nás veľký význam a môže nám pomôcť v dosiahnutí našich vzdelávacích a ekologických cieľov.

Do súťaže sa môžete zapojiť kliknutím na QR kód (vľavo hore) alebo kliknutím na nasledujúci odkaz:

02nov

Piatok 19. 4. 2024